Petr Staníček, aka -pixy-

Kaskádové styly CSS, dynamické HTML a další WWW technologie. Kontakty. Osobní stránky.

Motto:

Buď vítán, kdo v dobrém odcházíš.

Informace o autorovi:

V běžném životě používám pseudonym Petr Staníček, na Internetu mě ale leckdo zná pod jménem -pixy-. Už nějakou dobu žiji na Kladně, pracuji v Praze, ale su z Brna. Příležitostně píšu, především o webových technologiích, ale taky poezii, písničky i muziku.

Práce:

V současnosti pracuji ve vydavatelství Ringier ČR jako webmaster. To obnáší tvorbu firemní prezentace a především online titulů vydavatelství - Blesk.cz, Reflex.cz a Ábíčko.cz. Další tituly se budou připravovat (se starou verzí Televize a Sportu nemám nic společného :).

CSS - články a publikace:

Dynamické HTML:

Webové aplikace:

Následující udělátka jsou vyrobena v DHTML a spustíte je ve svém prohlížeči. Každou lze uložit na disk a spouštět i bez připojení na Internet.

 • Barevná schémata - nástroj na míchání barev a tvorbu oku lahodících barevných palet.
 • Finanční tabulky - výpočet vkladů, úroků, úspor, úvěrů atd.
 • Stupnice a akordy - zobrazení všech možných stupnic a akordů na kytaře i pianu. Vyhledání akordů podle zadaných tónů.

MacOS:

Ke své práci používám takřka výhradně Mac, a to už prakticky 10 let a ke své maximální spokojenosti (ale každému jeho Poděbrady...). Semtam napíšu i něco pro MujMac, sporadicky i sám něco vytvořím.

Odkazy:

Pokud někdo postrádáte mé předchozí magické stránky, nemusíte litovat, protože ještě nezmizely v hlubinách věků...

Z mých dalších serverů: Velký zpěvník - stále se rozrůstající databáze písní a akordů. Umožňuje vyhledávání podle autora, interpreta, názvu, ale i jen podle kousku textu; transponovat akordy do libovolné tóniny (rozpoznání akordů v textu, rozpoznání tóniny i transpozici má na svědomí můj vlastní šílený algoritmus v PHP).
A ještě stránky J.-M. Jarre, kterého mám stále moc rád. Ty stránky už jsou hodně staré, archaické a dlouho neudržované. Držím si je jen z nostalgie jako vzpomínku na jeden ze svých raných webů...

Další odkazy:

Kontakty @ work:

Petr Staníček

Kontakty @ home:

Petr Staníček, aka pixy

 • Adr.: Vítězná 2955
  27204 Kladno
 • E-mail: pixy@pixy.cz
 • Tel.: 312.264.312
 • mobil: 602.120.547
 • ICQ: 13438311
 • AIM: pixycz
 • YahooMsgr: pixycz

Návštěvní kniha

Osobní informace:

Toho, co mně zajímá a baví, je spousta, a většině lidí do toho nic není :) Mám rád muziku (bigboš, blues, oldies, folk i lecjakou další); občas něco sám tvořím (třeba jako P_S_Ediot na Písmáku) - některá z povedených dílek najdete i zde. Na většinu z toho nemám čas, takže veškeré moje aktivity probíhají převážně ve vlnách.

Mám rád srandu, hlavně DJC, židovské vtipy a různé ulítlosti (žárofky, ptidepovaná přísloví či hotam). Z toho je mj. vidět, že mne taky důkladně poznamenalo těch mnoho let strávených na matfyzu - stále mně baví i takové podivnosti jako všemožné logické problémy nebo lingvistika...

A nějaká ta zábava:


Vidíte zjednodušenou verzi stránek. Plná verze s grafikou se zobrazí v prohlížeči podporujícím Javascript/DOM a kaskádové styly CSS.

E-mail: pixy@pixy.cz

eMerite