TOPlist

Pixylophone - archiv

Středa, 30. říjen 2002

Webdesign
09.50
Jedním z nejčastějších problémů, který řeší webdesigneři začínající s CSS, je problém zarovnávání. Zkusil jsem v jednom článku shrnout vše o zarovnávání prvků pomocí CSS. Najdete zde nejen popis všech možných variant zarovnávání a také malý hack na svislé zarovnání bloku uvnitř jiného bloku.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (4)


Úterý, 29. říjen 2002

Jen tak
15.24

Ranní blok České Televize dnes (asi padesátosmkrát) přinesl opravdu šokující zjištění: svět stále neví, kdo jako první vyrobil plyšového medvídka! Německa tvrdí, že první byl vyroben u nich (předlohou hračky byl Skutečný Medvěd!) - Američani zase, že u nich (předlohou byl jejich prezident!!). Copak to může nechat někoho chladným? Copak jsou v Haagu všichni slepí? Co je proti tomu očkování proti rakovině nebo prášek proti skleróze?

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Jen tak
14.23

Prodloužený víkend s bandou na Rozkoši. Příjemná záležitost, řekl by leckdo. Počasí má, zdá se, na podobné akce jiný názor. Nejdřív zkusilo menší přeháňky, ty jsme jednomyslně ignorovali. Jen částečně uspělo s průtrží mračen v Babiččině údolí (možnost prohlídky Starých Dřevěných & Trouchnivých Věcí po 5 Kč, zhlédnutí Velkých Kamenných Dětí S Velkými Břichy a Velké Kamenné Stařeny Strašidelného Vzhledu je zdarma; hospoda otevřena kdykoli mimo nedělí, svátků, dovolených a vůbec kromě doby, kdy by tam náhodou mohl někdo přijít). Na noc počasí nasadilo největší vichřici za posledních 10 let. Taková vichřice není jen tak, normálně se dělá nad mořem, takže aby se k nám dostala, smetla cestou půlku Evropy. Chata vydržela.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Středa, 23. říjen 2002

Jen tak
18.07

Dnes jsem zašel konečně na Minority Report. Spielbergovi se zase něco povedlo... Při posledních patnácti minutách filmu jsem si, pravda, nemohl nevzpomenout na všechny recenze, které mu jednotně vytýkají sladkobolný happyend. Na druhé straně, ještě že tak - odcházel bych jinak z kina s dvakrát větší depresí, než mi zůstala i po tomhle šťastnoskonci. Snad nikdy jsem neviděl tak důsledně dotaženou a tak věrohodnou vizi budoucnosti. Klidně bych věřil, že za padesát let všechny ty technické srandičky (kolik na tom - proboha - Steve zaměstnal prognostiků?) budou právě takové... A film noir Spielbergovi sluší asi o hodně víc než rozjuchaný EastmanColor. Výjimečný zážitek.

À propos, začal jsem si hrát s Bloggerem. Ale to je asi vidět, že...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (1)


Archiv tohoto zápisníku


 RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: 2005-05-10, 11:44 CET